Drugi termin warsztatu Ruch do kontaktu

W związku z brakiem miejsc na pierwszy termin warsztatu prowadzonego przez Jacka Panstera i szerokim zainteresowaniem, ustaliliśmy termin drugiej edycji, na którą serdecznie zapraszamy.

Mamy przyjemność zaprosić praktykujących terapeutów na warsztat rozwojowo-szkoleniowy

Ruch do kontaktu

relacyjna praca z ciałem z wykorzystaniem podstawowych ruchowych wzorców rozwojowych

Termin: 18-19.04. 2015r ( sob 9.00-19.00, niedz. 9.00-17.00 z dwugodzinną przerwą każdego dnia)

Miejsce: Ośrodek Trzeci Biegun – Wrocław ul. Krakowska 56-62

(miejsce może ulec zmianie na inne we Wrocławiu)

Ilość godzin dydaktycznych: 19

Prowadzący: Jacek Panster

Cena: 450 zł

Zapraszamy praktykujących psychoterapeutów, zaawansowanych studentów psychoterapii różnych modalności i counsellorów, którzy pragną integrować relacyjną pracę z ciałem i ruchem we własnej praktyce terapeutycznej nie tylko na poziomie intelektualnych przekonań i zrozumienia, ale przede wszystkim jako ugruntowaną w ciele świadomość.

Uczestnicy będą rozwijać własną ucieleśnioną obecność, aby móc z uważnością wspierać niewerbalne procesy klienta . Zajęcia będą miały charakter praktyczny, w formie osobistych eksploracji, które będą zachęcać uczestników do odkrywania zależności pomiędzy ich ruchową ekspresją a psychologicznym funkcjonowaniem na poziomie indywidualnym i w relacji.

Warsztat, prowadzony będzie w ujęciu Gestalt z wykorzystaniem podejścia somatycznego i teorii rozwojowej i  dotyczyć będzie wczesnych wzorców ruchowych, które nie tylko stanowią bazę do dalszego rozwoju motoryki, ale mają wpływ na umiejętność znajdowania oparcia w sobie, zaspokajania własnych potrzeb, stawiania granic, budowania relacji i na wiele innych ważnych kwestii w dorosłym życiu człowieka. Na warsztacie uczestnicy poznają – w teorii i praktyce – kolejne wzorce ruchowe i będą odkrywać w jaki sposób wpływają one na styl i dynamikę kontaktu.

Jacek Panster – dyplomowany psychoterapeuta Instytutu Gestalt w Toronto (GIT, 2004) i absolwent 3-letniego programu Instytutu Integratywnej Pracy z Ciałem i Terapii Ruchem z Anglii (IBMT, 2014), obecnie w trakcie szkolenia dyplomowego. Przez 6 lat w zespole Centrum Counsellingu Gestalt, od 2013 roku Jacek prowadzi własną działalność „Poza Granice” jako psychoterapeuta, trener i superwizor. W praktyce indywidualnej i grupowej łączy podejście somatyczne i rozwojowe w ramach psychoterapii Gestalt. Do tej pory Jacek prowadził warsztaty rozwojowe i szkoleniowe zorientowane na ciało i ruch w Kanadzie, Rosji i w Polsce w ramach współpracy m.in. z Instytutem Gestalt w Toronto, Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie i Polskim Stowarzyszeniem Choreoterapii w Poznaniu. Jego praktyka terapeutyczna jest oparta na osobistych doświadczeniach i różnych formach rozwijania świadomości ciała i ekspresji ruchowej, które przez lata obejmowały sport wyczynowy, jogę, medytację i piesze wędrówki. W ostatnim roku czerpie inspiracje ruchowe od swojego syna.

 

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres:

Dagmara Danielczyk-Słomian                                         

dagmara@gabinet-psychoterapii.wroclaw.pl            

lub telefonicznie 504-392-478

Organizatorzy:

Gabinety Psychoterapii Wrocław ul. Strzegomska 42/1

Ośrodek Trzeci Biegun – Wrocław ul. Krakowska 56-62

Tagged with: , , , ,
Posted in oferta

Comments are closed.