Gabinet psychoterapii

Instrukcja obsługi człowieka – 3 Program Polskiego Radia

Ciało wysyła sygnały
31.07.2013
Nasza fizyczność jest integralnie związana ze sferą emocji. Wszelkie drobne dolegliwości typu ból głowy mogą oznaczać nie tyle zwykłe zmęczenie, ile reakcję na tłumione emocje – lęk, wściekłość, rozczarowanie. O tym, że warto słuchać sygnałów płynących z ciała przekonuje w radiowej Trójce Dagmara Danielczyk-Słomian.
Istota kupująca?
25.07.2013
Kolejny telefon, następny bibelot, dwudziesta para butów. Bliskie i szczere relacje z ludźmi zastępujemy slalomem między sklepowymi półkami, szaleństwem w butiku, drogimi podróżami. Czy ekstatyczne wręcz kupowanie to choroba naszych czasów? – zastanawiamy się wspólnie z Grażyną Dobroń na antenie radiowej Trójki.
Rozładuj emocje
18.07.2013
Jak rozładować emocje w sposób nie krzywdzący otoczenia? Jak wychować dziecko, by w przyszłości nie dusiło w sobie silnych uczuć? Skąd się biorą niekontrolowane i nieadekwatne do sytuacji wybuchy złości? O tym wszystkim rozmawiamy w audycji Instrukcja Obsługi Człowieka.
Przyzwolenie na „nicnierobienie”
09.07.2013
Jak podejść do urlopu, by nie był kolejnym zadaniem do odhaczenia? Jak nauczyć się, że każdemu niezbędny jest czas na zatrzymanie się, niemyślenie, błogie lenistwo. O tym, że warto zapytać siebie w każdym dniu urlopu: „na co tak naprawdę mam ochotę?”, i o tym, że zegarek jest wówczas zupełnie niepotrzebny.
W życiu liczy się tylko chwila
16.04.2013
Jak docenić codzienność? Jak rozsmakować się w „tu i teraz”? O tym, że warto zwolnić, odrzucić masę atakujących nas bodźców i skupić się na tym, co nam w duszy gra przekonuje psychoterapeuta Dagmara Danielczyk-Słomian na antenie radiowej Trójki.
Ona – siłaczka, on – Piotruś Pan
25.04.2013
Na czym polega syndrom Piotrusia Pana? W jaki sposób kobiety swoją własną postawą potęgują niedojrzałość swoich partnerów i dokładają sobie obowiązków? Czy jest jakiś sposób na wiecznego chłopca?
Tata zza gazety
19.03.2013
Wraca do domu, ale jakby go nie było. Nie porozmawia, nie przytuli. Zna wynik meczu ulubionej drużyny, ale nie ma pojęcia jak ma na imię najlepsza przyjaciółka córki, i z jakim bohaterem filmu utożsamia się aktualnie syn. Jakie znaczenie ma emocjonalna nieobecność ojca w dzieciństwie? Czy brak bliskiego kontaktu udaje się kiedyś odrobić? O tym wszystkim rozmawiamy w audycji Instrukcja Obsługi Człowieka.
Gdzie moja tożsamość?
25.03.2013
Jak nie stać się wytworem własnej wyobraźni? Czy warto sztucznie kreować swój wizerunek na portalach społecznościowych? Czym grozi nakładanie kolejnych masek – w pracy, dla rodziny, dla znajomych? Jak powrócić do autentycznych relacji z ludźmi, do bliskości? Odpowiedzi na te pytania poszukuje psychoterapeutka Dagmara Danielczyk-Słomian w rozmowie z Grażyną Dobroń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top